جستجو
Filters

Histoires de Parfums

مجموعه عطر های دست ساز "هیستوا دا پرفیوم" حاصل تلاش های عطر ساز معروف فرانسوی، جرالد گیسلن است.

او در جنوب فرانسه به دنیا آمد و در مراکش بزرگ شد. به عنوان کارآفرینی پرشور، زندگی خود را با ضرب آهنگی دیوانه وار بنا نهاد. عطر سازی برای جرالد گیلای ماجراجو، یک رویای همیشگی بود و  به سان عیاشی مست، دیوانه وار بو می کشید و بعد ها تمامی این تجربیات منبع الهامی شدند برای عطر هایش.

به دنبال آموزش در موسسه بین المللی "عطر، مواد آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی معطر" ISIPCA، هنر ترکیب و تقطیر بوها را فرا گرفت و مجموعه ای از رایحه های نادر و ظریف را به وجود آورد.

سرانجام در سال2000 میلادی، اولین مجموعه  "هیستوا دا پرفیوم"   Histoires de Parfums را با رایحه ای غنی ورمانتیک که تداعی گر تجمل، نجابت و خلاقیت بود را ارائه داد.

درواقع، او می خواهد کتابخانه ای را بنا سازد که کتاب هایش، عطرها هستند. عطرهایی که الهام گرفته از منش و طرز تفکر شخصیت های تاثیر گذار قرون اخیر است. این رایحه ها بر اساس سال تولد این افراد نامگذاری شده اند تا یاد، خاطره و حس زندگی آنها را در ذهن تداعی نمایند.

این برند به عنوان برند نیش خود را به بازار شناسانده و فقط در فروشگاه های معتبر و تجملاتی عرضه می شود. رایحه و طراحی این خانواده از عطرهای لاکچری، حسی رمانتیک، نئو کلاسیک و به یاد ماندنی را به اطرافیان منتقل می کند.

 

"مدیاژ، نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی هیستوا دا پرفیوم در ایران"

حالت‌نمایش
نمایش‌براساس
تعداد در هر صفحه

NOIR PATCHOLI

نُوا، پاچولی Noir Patchouli این عطر اولین محصول از کالکشن "غیر منتظره" هیستوا دا پرفیوم است و همانطور که از نامش بر می آید نمادی از تاریکی، ابهام و پیچیدگی است. نعنای هندی که رایحه ای فریبا از خود متصاعد میکند، منشا ساخت این عطر خوشبو است و بنابر این خواستگاهی شرقی دارد. رنگ سیاه در غرب با تاریکی، ناشناختگی، پیچیدگی و رمز و راز در هم آمیخته و عطر "نُوا پاچولی" هدیه ای برای افرادی که خواهان این رمز و راز هستند، است. سیاه همچنین در نمادهای غرب نشانی برای مقام، منزلت، قدرت و پیروزی به شمار می آید. تلفیق رنگ سیاه و عطر لاکچری هیستوری نمایانگر تلفیقی از شکوه، ابهام و رمز و راز است، این ویژگی ها افراد زیادی را به "نُوا پاچولی" علاقمند کرده است.

1969

این عطر پر رمز و راز که در مجموعه عاشقانه های هیستوا در سال 2011 عرضه شده، همچون قصه ای پرماجرا، سراسر اوج و فرود است. گستره وسیعی از از رایحه های تند و ادویه مانند، افسانه های پر شور و هیجان سال 1969 را در ذهن متبادر می کند.
1969 سرشار از احساسات عمیق جسمانی در آغوش رمز و رازی بی پایان و فضایی پر ابهام است؛ که حسی افسانه ای و اروتیک بدون ردپایی از شرم را برای زنان به ارمغان می آورد. این عطر گرم و پر احساس بیانگر شور، گرمی و زیبایی زنان شرقی است.

Amber 114

این عطر پر احساس، دومین محصول از مجموعه عاشقانه های هیستوا دا پرفیوم است.
عطری رازآلود و پر از رایحه که گویی کاروانسرایی از بوهای تند و آتشین است که شور و احساساتی کاملا شرقی را بیان می کند.
آمبر 114، عطر خوب و خوش ساختی از عنبر است. در واقع بازسازی باشکوهی از این ماده هست با پرداختی قابل قبول و خوب به جزییات و ظرایف. گرم و دنج و مطبوع، اغواگر و آرامش بخش و غنی و خیال انگیز، درست مثل آنچه که از گذشته ها این ماده را محبوب کرده و تا به امروز، محبوبیتش را ادامه داده است.

1889 - Muolin Ruoge

مولن روژ یکی از درخشانترین عطر های هیستوا دا پرفیوم است که منبع الهام آن، کاباره "مولن روژ" پاریس است که شهرتی جهانی دارد.
قلب فرهنگ و زندگی شبانه در پاریس و جایی که خاطرات عشاق بزرگ در در دل دیوارهایش زنده اند. شور، عشق، هیجان، لذت، شهوت، فرهنگ و شعر همگی جریانهای ساری و جاری در مولن روژ بودند.
در سال های انتهایی قرن 19، این مکان افسانه ای در پاریس به یکی از مهم ترین نقاط این شهر بدل شد. همانطور که شب زنده می شد، جرقه ای از حیات در کاباره مولن رژ جان می گرفت. پچ پچ حاضران، قهقهه ی زنان و نوشیدن جرعه ای شراب، جایی که پذیرای بزرگانی چون هانری دو تولوز لوتورک، گولو موز، کولت، الا فیتزجرالد و بزرگان رقص دنیا بوده است.
این عطر بازتاب درخشش شب های نورانی پاریس و تلالو شیشه های شراب و افسون رقاصان مولن روژ است.

Music Hall Olympia

این عطر، روایتگر موزیک هال افسانه ای پاریس است، ساختمانی با نمای نئونی قرمز در قلب پاریس که نام های بزرگی را جاودانه کرده است و پرده های قرمز مخملی آن پذیرای کسانی چون بیتلز، لیدی گاگا، رولینگ استونز،دیوید بووی و پیاف بوده است.
جاییست که که با موسیقی های اجرا شده در آن پاریس به حرکت در آمده و شبهای رویایی آن شکل گرفته و حاضران در آن نیز لحظاتی فراموش نشدنی را روی صندلی های آن تجربه کرده اند. عطر یادآور لحظات پرهیجان شروع اجراست، که نوری که متمرکز شده روی هنرمندان، نفس های کوتاه، مردمکان گشاد، عضلات منقبض و هزاران قلبی که با ریتمی همسان می تپند وناگهان شروع اجرا، که مانند صاعقه ای بر قلب حضار فرود میآید و گویی ناگهان همه چیز رها میشود و فضایی غیر قابل وصف که تنها راه برای درک آن حضور در آنجاست.

Norma - Bellini 1831

این عطر به بزرگداشت اپرای "نورما"، اثر معروف "وینچنزو بللینی" ایتالیایی ساخته شده که اولین بار در سال 1831 در سالن اپرای "لا اسکالا"ی میلان به روی صحنه رفت. اثری پرشکوه در سالهای اوج اپرای ایتالیا.
داستان صلح طلبی راهبه ای خوش سیما به نام نورما در جدال میان رومیان و کشیشان. آوازی برای الهه ی ماه می خواند و از او طلب صلح و آرامش می نماید. چیزی که کشیش ها نمی دانستند این بود که نورما به عشق یکی از سربازان رومی گرفتار آمده و امیدوار است جنگ اتفاق نیافتد تا معشوق او به سلامت باشد.
روایح پر از احساس این عطر با هاله هایی عرفانی و آسمانی، الحان اپرایی راهبه جوان را در میان جنگلی از رز و یاس همراهی میکنند و صدای زنانه اش در افسونی از روایح لادن، بنزویین و نعنای هندی، قدرت می گیرد.

1904 Madam Butterfly-giacomo puccini

دومین عطر از مجموعه اپرا، مادام باتر فلای یا پروانه نام دارد که روایتگر عشق بدفرجام دختری ژاپنی به نام چوچوسان است که دل در گرو افسری آمریکایی دارد. داستان در فضای ابتدای قرن بیستم اتفاق میافتد و پرداختن به تضاد فرهنگی بین شرق و غرب عصاره داستان را تشکیل می دهد.
خالق اثر، جاکومو پوچینی، آهنگساز بزرگ ایتالیاییست که با الهام از داستانی کوتاه به همین نام، اثر جان لوتر لانگ، ساخته شده است. پوچینی که غالب کارهایش در مکتب رومانتیسم شکل گرفته، در اپراهای خود بیشتر به رویارویی زن و مردهای دلباخته و تیرگی‌ها و آلایش ذهنی آنها می‌پردازد.
رایحه گلی پودری این عطر، ظرافت زنانه مادام باترفلای را به گونه ای هنرمندانه در آغوش میکشد و زنبق زرد فلورانسی که در این عطر نماد غرب است، در هنگام رسیدن به ماندارین و شکوفه پرتقال برخواسته از شرق، فضایی غریب و مبهم ایجاد میکند. در پایان، سدر و مشک فضایی پر از احساس در شامات را به ذهن متبادر می کنند.

La Dame de Pique - Tchaikovsky -1890

منبع الهام این عطر، اپرای "بی بی پیک" La Dame de Pique اثر چایکوفسکی بزرگ است که خود با الهام از داستانی کوتاه از الکساندر پوشکین، شکل گرفته است.
داستان این اپرا درباره‌ی مردی است که منش او سرنوشت اوست. این داستانی‌ست از حسابگری در مقابل خیال‌پردازی، آگاهی در برابر ناخودآگاهی، و بخت در برابر علیّت ممکن ماورای طبیعی. در قمار، بخت بدل به سرنوشت می‌شود و قمار باز غیر حرفه‌ای ناچار است بخت را به‌ آزمون نهد و سرانجام ببازد.
جرالد گیسلن در این عطر میکوشد تا با ایجاد حلقه ای فریبنده از ترکیب روایح کندر، عنبر، مشک و نعنای هندی، جذابیتی اغواگر را نمایان کند تا مخاطب را بدون هیچ مقاوتی، تسلیم خود کند.
بالا