Search
Filters
Close

Lubin

لوبن

"لوبن" از قدیمی ترین برند های فعال در عرضه عطر های نیش است که با قدمت، تجربه و تاریخی در حدود 220 سال، از پرچمداران عطر سازی نیش در مهد آن یعنی فرانسه است.  "لوبن" برندی است که برای کسانی چون همسر ناپلئون و خواهر او نیز عطر ساخته و آنقدر با ظرافت این کار را انجام داده که پائولین، خواهر ناپلئون نام خود را برای نامگذاری آن عطر تقدیم لوبن کرده است. این برند که در آن سالها عنوان عطر ساز سلطنتی را نیز یدک می کشید، تا سالها از محبوبترین عطر های عرضه شده بودند و آرام آرام گام در راه جهانی شدن برداشت.

مقر این برند در مرکز شهر پاریس، مهد عطر سازی نیش جهان و در محله ی "سنت ژرمن دو پره" که تاریخ آن به قرن 17 میلادی بر می گردد قرار دارد و در سال 1798 توسط "پیر فرانسوا لوبن" تاسیس شده است.

پس از یک دوره افول در سال های حدود 1970 که حتی تا مرز ورشکستگی نیز رفت، به لطف "گیلز تونین"، که یک تولید کننده با تجربه  وبسیار ماهر عطربود،  با موفقیت نجات یافت و بدین ترتیب محصولات شرکت عطر سازی مستقل لوبن بار دیگر به قفسه فروشگاههای لوکس و باکیفیت عطر در حدود 20 کشور بازگشته که غالبا در اروپای غربی هستند.

فرمول های لوبین با استفاده از بهترین مواد طبیعی، درانطباق کامل با مقررات اروپایی و بین المللی و در بالاترین سطح کیفیت ممکن برای دشوار پسند ترین مشتریان، در فرانسه طرحی و تولید شده اند و یک تیم با استعداد در زمینه عطریات، اصالت و کیفیت ساخت عطر های لوبن را تضمین می کنند و سنت طولانی تولید عطر در بالاترین سطح کیفیت را مجسم می کنند.

 

تاریخچه لوبن

پایه گذار این برند "پیر فرانسوا لوبن" متولد1774 است و عطرسازی را از 10 سالگی زیر نظر استاد برجسته ای به نام تومبرالی در گرس (نام محله ای در فرانسه ) شروع کرد .در سال 1790 او گرس را به مقصد پاریس جهت آموزش زیر نظر استاد جین لوس فارگون کسی که به عنوان پرفیومر سلطنتی در خدمت ملکه ماری آنتوانت بود، ترک کرد.

بعد از انقلاب فرانسه، لوبن شروع به ساخت عطرهای خود در کارگاهی در پاریس کرد. در سال 1798 او اولین بوتیک خود را به نام بوتیک رز، که مورد ستایش ملکه نیز بود، افتتاح کرد. ترکیبات ماهرانه و رایحه های زیبا به سرعت لوبن را مشهور کرد و مورد توجه اشراف قرار داد و او را به پرفیومر فشن تبدیل کرد. لوبن، برای ملکه ژوزفین همسر ناپلون اول ، اولین رایحه اش را ساخت و خواهر ناپلون (پائولین بناپارت) نام خود را به یکی از پرفیوم های لوبن تقدیم کرد.

زمانی که سلسله دی بوربون در سال 1815 دوباره به قدرت رسید، لوبین نشان بیوتی سکرت Beauty Secret را دریافت کرد و به تشویق دوک آنگولوتم فرزند ملکه مری، اسم بوتیک خود را به ارتش فرانسه یا Aux Armes De France تغییر داد. به قدردانی این حمایت لوبن خیلی زود پرفیومر مورد علاقه ی شاهزادگان اروپا در قرن 19 گردید و در سال 1821 او به عنوان ادکلن ساز رسمی جورج پنجم؛ پادشاه انگلیس و در سال 1823 به عنوان پرفیومر رسمی الکساندر اول تزار روسیه انتخاب گردید و زمانی که لویس فلیپ همسر ملکه املیا در سال 1830 به قدرت رسید The House Of Lubin عنوان رسمی پرفیومر سلطنتی فرانسه را نیز دریافت کرد.

در ژانویه 1844 خانه ی لوبن" The House of Lubin "به فلکس پورت که فردی آموزش دیده توسط خود لوبن بود و به فرانسوا لوبن نزدیک بود، رسید. او به سرعت شروع به جهانی کردن لوبن کرد و هم زمان اولین کارخانه ی مدرن پرفیوم اروپا را در کن بر پا کرد و در سال 1873 فروشگاه های خود را در "Côté D'Azur " ایتالیا برپا نمود و درآن جا بود که برای اولین بار از ماشین بخار و استخراج اسانس استفاده کرد.در سال 1855 پل پورت؛ پسر فلکس پورت، مالک جدید خانه ی لوبن شد. او که تحصیلاتش را در خارج از فرانسه گذرانده بود و انگلیسی و آلمانی را روان صحبت می کرد – مهارتی که در قرن 19 در فرانسه بسیار نادر بود- به سراسر دنیا سفر می کرد و شبکه ای از تجارت جهانی را برای کسب وکار خود ایجاد کرد.

در حوالی سال 1900 پل پورت کارخانه مدرن دیگری را در کوربِوو Courbevoie را تاسیس کرد که در آن زمان بزرگ ترین کارخانه پرفیوم در فرانسه بود . فرزندان پل پورت؛ پییر و مارسل، کارخانه را در سال های 1920 توسعه دادند.از نیمۀ قرن 19 به بعد آمریکا به عنوان سرزمینی با چشم انداز توسعه نامحدود شناخته می شد.توسعه شرکت لوبن بعد از سال های 1830 زمانی که اولین شرکت امریکایی به نمایندگی تئو استادلی نماینده لوبن شد، در نیویورک شروع گردید. استادلی بیشتر از 60 سال تا قبل از بازنشستگی خود و تا زمانی که لوبن شرکت تابعه خود را در نیویورک تاسیس کرد، نماینده لوبن در امریکا بود.

مارسل سون اندره به پسر خاله ی خود؛ پسر پییر به نام پل پورت ملحق شد تا مجددا" در سال 1945 شرکت لوبن را احیا و راه اندازی کنند. این تیم جدید در سال 1955 برند Gin Fizz را ارائه کرد. این پرفیوم توسط پرفیومر معروف هِنری گیبولت به افتخار گریس کلی هنرمند معروف قرن بیستم ساخته شد .

با موفقیت های باورنکردنی Gin Fizz، شرکت لوبن دوباره خود را درمیان برندهای متفاوت اثبات کرد. پُل و اندرو تا سال های 1968 که برند جدید، L' eau Neuve موفقیت های زیادی را کسب کرد، در کنارهم باقی ماندند و برند L de Lubin نیز در سال 1975 ارائه گردید. برند L' eau Neuve در سال 2007، برندهای Nuit de Longchamp و L de Lubin در سال 2008 و برند Gin Fizz در سال 2009 مجددا بازنگری و احیا شدند.

 

 

" نمایندگی انحصاری فروش اینترنتی لوبین در ایران"

 

 

 

top